Video Coverage from Flowrestling
Most Outstanding Wrestlers:
Elementary: Vince Bouzakis, Florida
Middle School: Maxximus Martinez, California
Girls: Jayden Laurent, Wisconsin
High School: Joseph Silva, Florida, & Patrick Kennedy, Minnesota
106 LBS
1st Cullan Schriever (IA) DEC Richard Figueroa ii (CA), 4-2
3rd Jeremiah Reno (MO) MD Jakason Burks (NE), 15-4
5th Nic Bouzakis (FL) DEC Nicholas Babin (NJ), 7-1
7th Anthony Noto (NY) DEC Cj Composto (NJ), 3-1
113 LBS
1st Ryan Crookham (PA) DEC Eric Barnett (WI), 2-0
3rd Noah Surtin (IL) DEC Antonio Lorenzo (CA), 1-0
5th Anthony Clark (NJ) DEC Greg Diakomihalis (NY), 4-2 SV
7th Sam Latona (AL) MD Brandon Kaylor (WA), 8-0
120 LBS
1st Adam Busiello (NY) DEC Travis Ford-melton (IL), 4-2 SV
3rd Patrick Mckee (MN) DEC Brody Teske (IA), 5-1
5th Malyke Hines (FL) DEC Kyle Gollhofer (GA), 5-1
7th Brendon Fenton (OH) DEC Julian Sanchez (OH), 1-0
126 LBS
1st Jakob Camacho (CT) DEC Beau Bartlett (PA), 6-4
3rd Connor Mcgonagle (NH) DEC Sam Hillegas (PA), 2-1
5th Dylan Demilio (OH) DEC Tyler Hunt (GA), 1-0
7th Asa Garcia (IN) DEC Aaron Schulist (WI), 6-4
132 LBS
1st Joseph Silva (FL) DEC Jesse Vasquez (CA), 3-2
3rd Quinn Kinner (NJ) DEC Andrew Alirez (CO), 3-2
5th Julian Chlebove (PA) DEC Joshua Saunders (MO), 3-0
7th Jackson Henson (WV) DEC Jordan Crace (OH), 6-4
138 LBS
1st Ryan Anderson (PA) DEC Jaden Abas (CA), 3-2 UTB
3rd Mitch Moore (OH) F Marshall Keller (VA), 0:17
5th James Whitaker (MI) FOR Jojo Aragona (PA)
7th Ryan Vulakh (PA) DEC Jeremy Schoenherr (WI), 5-2
145 LBS
1st Mason Phillips (WA) MD Quincy Monday (NC), 13-4
3rd Alex Lloyd (MN) DEC Alex Facundo (MI), 6-4
5th Kasper Mcintosh (IN) F Jake Silverstein (NY), 6:16
7th Brock Mauller (MO) DEC Tyler Eischens (MN), 4-3
152 LBS
1st Brevin Balmeceda (FL) DEC Joshua Kim (CA), 4-0
3rd Justin Ruffin (GA) DEC Farouq Muhammed (OH), 11-9
5th Cameron Amine (MI) FOR Joshua Humphreys (WV)
7th Gabriel Dinette (CO) F Joshua Otto (WI), 1:57
160 LBS
1st Ryan Thomas (OH) DEC Dustin Plott (OK), 8-7 UTB
3rd Carson Kharchla (OH) DEC Erich Byelick (FL), 8-2
5th Layne Malczewski (MI) F Danny Braunagel (IL), 0:45
7th Philip Conigliaro (MA) DEC Mike Vernagallo (NC), 7-3
170 LBS
1st Patrick Kennedy (MN) DEC Christopher Foca (NJ), 10-6
3rd Emil Soehnlen (OH) DEC Trent Hidlay (PA), 2-1 UTB
5th Grant Cuomo (NY) FOR Michael Omalley (NJ)
7th Joseph Mazzara (NV) DEC Jackson Turley (VA), 7-2
182 LBS
1st Cody Mulligan (PA) DEC Josh Stillings (PA), 4-3
3rd Jared Krattiger (WI) DEC Anthony Montalvo (CA), 3-2
5th Jake Logan (NY) DEC Dalton Group (PA), 8-6
7th Ashton Eyler (OH) DEC Darrien Roberts (PA), 11-7
195 LBS
1st Jared Ball (OH) DEC Lucas Davison (IN), 5-1
3rd Tyrie Houghton (NC) DEC Thomas Penola (IN), 8-6 SV
5th Konner Doucet (OK) DEC Yaraslau Slavikouski (MA), 12-8
7th Blake Barrick (PA) M FOR Tony Wuest (DE)
220 LBS
1st Braxton Amos (WV) DEC Peter Acciardi (NJ), 3-1
3rd Colin Lawler (TX) DEC Isaiah Perez (CA), 7-0
5th Benjamin Goldin (FL) FOR Lewis Fernandes (NJ)
7th Daniel Conley (MO) DEC Cole Forrester (PA), 5-0
285 LBS
1st Anthony Cassioppi (IL) MD Max Darrah (MO), 8-0
3rd Eli Pokorney (IN) DEC Paul Robinson (GA), 2-1 UTB
5th Michael Kramer (TN) F Jorden Pryor (MD), 1:28
7th Michael Wolfgram (PA) DEC Bishop Mccoy (PA), 8-2
103 LBS
1st Olivia Shore (OH) VFA Caitlyn Walker (PA), 4-0 1:02
3rd Montana Delawder (PA) VFA Amani Jones (GA), 7-4 2:09
5th Katalina Bartelt (FL) VPO Jessica Corredor (FL), 8-0
108 LBS
1st Joanne Ortiz (CT) VPO1 Lauren Stone (FL), 12-7
3rd Emalie Olson (MO) VSU Taryn Martin (OH), 10-0 1:56
5th Carly Gross (PA) VFO Jessienna Burkett-erice (VA)
115 LBS
1st Leilah Castro (OH) VPO1 Vayle-rae Baker (PA), 4-1
3rd Mya Kretzer (KS) VPO Sofia Macaluso (NY), 7-0
5th Olivia Mottley (TX) VSU Ella Davidson (NH), 10-0 2:22
123 LBS
1st Amanda Walker (PA) VSU1 My Nguyen (MD), 14-1 2:36
3rd Kasey Baynon (GA) VSU Marisol Nugent (MA), 10-0 1:02
5th Sierra Powell (WV) VPO1 Julia Vidallon (VA), 6-6
130 LBS
1st Kaden Campbell (CO) VSU Hosanna Kropp (FL), 11-0 0:52
3rd Mia Macaluso (NY) VSU Ashley Whetzal (VA), 12-0 1:50
5th Chloe Cabrera (NY) VFA Tzi Schwartz (PA), 4-2 2:54
139 LBS
1st Emma Bruntil (PA) VPO1 Cara Broadus (CT), 14-5
3rd Abnelis Yambo (FL) VSU Cassie Smith (OH), 10-0 1:29
5th Shaina Murray (PA) VPO1 Hunter Robinson (TX), 5-3
148 LBS
1st Jayden Laurent (WI) VSU Ashlynn Ortega (PA), 12-0 2:26
3rd Jerzie Estrada (CO) VPO1 Ana Luciano (FL), 8-2
5th Jillian Bruno (PA) VFA Marlee Smith (PA), 4-0 0:29
160 LBS
1st Gracie Kristoff (IL) VSU Hailey Cancelleri (NY), 10-0 3:43
3rd Kenya-lee Sloan (TN) VSU Tiffani Mcnelis (PA), 10-0 2:47
5th Amelia Frisbee (ON) VFA Dasia Yearby (SC), 8-0 1:04
70 LBS
1st Nikolaus Oneill (PA) DEC Robert austin Westbrook (GA), 4-0
3rd Ethan Rivera (PA) DEC Preston Haines (IN), 2-1
5th Major Lewis (VA) DEC Tyler Chappell (PA), 5-3 SV
7th Caleb Uhorchuk (TN) DEC Charleston Baglio (NC), 2-1 UTB
75 LBS
1st Kale Petersen (IA) DEC Braeden Davis (MI), 6-3
3rd Nic Allison (PA) MD Bryce Luna (CA), 9-0
5th Hunter Sloan (PA) DEC Ethan Lebin (PA), 2-0
7th Nolan Wertanen (MI) DEC Carson Wagner (PA), 7-4
80 LBS
1st Nick Kunstek (PA) DEC Justin Wells (CA), 3-0
3rd Dylan Gilcher (MI) DEC Eligh Rivera (PA), 7-1
5th August Hibler (NY) DEC Colin Bradshaw (FL), 5-0
7th Jaden Pepe (PA) DEC Cole Hunt (GA), 2-0
85 LBS
1st Maxximus Martinez (CA) F Marc-anthony Mcgowan (FL), 0:27
3rd Brennen Cernus (OH) DEC Clarence Moore (CA), 7-3
5th Christopher Minto (FL) DEC Tyler Kasak (PA), 8-3
7th Miguel Estrada jr. (CA) DEC Pierson Manville (PA), 3-2
90 LBS
1st Mac Church (PA) DEC Brayden Ivy (TN), 5-4 UTB
3rd Carter Fousek (IA) DEC James Harrington (MA), 6-4 SV
5th Evan Holloway (VA) M FOR Danny Nini (FL), 0-0 0:00
7th Kai Owen (FL) MD Andrew Austin (FL), 11-0
95 LBS
1st Kyle Montaperto (NC) F Joseph Cangro (NJ), 1:22
3rd Nick Fea (NY) DEC Rocco Camillaci (NY), 2-0
5th Hayden Zinkin (CA) DEC Nolan Gessler (OH), 2-0
7th Sammy Shires (TN) DEC Lain Yapoujian (CO), 1-0
100 LBS
1st Peyton Fenton (OH) DEC Kelvin Griffin (ME), 4-3
3rd Ryan Luna (CA) DEC Kole Mulhauser (NY), 2-0
5th Vincent Robinson (IL) FOR Aiden Lewis (PA)
7th Daniel Wask (NJ) DEC David Panone (GA), 3-0
105 LBS
1st Daniel Cardenas (CO) DEC Joshua Barr (MI), 5-2
3rd Brandan Chletsos (PA) DEC Hayden Taylor (IA), 3-0
5th Rocco Welsh (PA) DEC Kimo Leia (CA), 2-1 UTB
7th Carter Baer (NY) FOR Jayden Scott (NY)
112 LBS
1st Michael Kilic (GA) DEC Caleb Henson (GA), 4-2 UTB
3rd Zeke Seltzer (IN) DEC Damion Ryan (OH), 3-1 SV
5th Nate Burnett (OH) DEC Matteo Vargo (VA), 2-1
7th Ismael Ayoub (OH) DEC Garrett Foreman (TN), 1-0
120 LBS
1st Jesse Mendez (IN) DEC Nicholas Vafiadis (VA), 3-1
3rd Grant Mackay (PA) DEC Logan Ours (OH), 1-0 UTB
5th Cody Chittum (TN) F Jared Keslar (PA), 1:22
7th Matthew Singleton (GA) F Nick Foster (PA), 0:26
128 LBS
1st Luke Geog (OH) DEC Bam West (OK), 2-1
3rd Garrison Dendy (TN) DEC Evan Bennett (OH), 5-2
5th Dylan Fishback (OH) F Aiden Curry (NC), 1:53
7th Travis Ragland (VA) DEC Colby Dalon (TN), 4-2
136 LBS
1st Joseph Martin (CA) DEC Jake Niffenegger (OH), 2-0
3rd Noah Ewen (OH) DEC Thomas Stewart (VA), 5-0
5th Jt Hogan (PA) DEC Enzo Morlacci (PA), 1-0
7th Tyler Lillard (GA) DEC Jake Baier (VA), 8-3
145 LBS
1st Robert Perez (CA) MD Erik Gibson (PA), 10-0
3rd Tyson Moore (MO) DEC Trevor Stewart (OH), 3-2
5th Nathaniel Fly (VA) MD Gabe Sollars (IN), 10-0
7th Nick Feldman (PA) DEC Tristan Payne (TN), 7-0
157 LBS
1st Andrew Donahue (OH) DEC Brenden Severs (OH), 7-2
3rd Jack Darrah (MO) FOR Braden Welch (OH)
5th Austin Morris (NH) F K j Sherman (NJ), 0:40
7th Nicholas Rogers (NY) FOR Alan Alexander (PA)
180 LBS
1st Evan Anderson (OH) F Bryce Garcia (CO), 3:42
3rd Logan Badge (MI) DEC Dale Moehring (PA), 9-4
5th Patrick Cutchember (PA) DEC Jamikael Lytle (CT), 9-2
55 LBS
1st Cadell Lee (VA) DEC Jaredd Blount (GA), 9-2
3rd Talan Parsons (MI) DEC Haydn Nutt (MI), 6-2
5th Ignacio Villasenor (CO) DEC Colin Cumby (GA), 10-9
60 LBS
1st Paul Kenny (NJ) DEC Colby Martinelli (PA), 8-1
3rd Nathan Braun (AZ) DEC Keanu Dillard (PA), 3-1
5th Braylon Reynolds (IN) DEC Joseph Uhorchuk (TN), 9-4
65 LBS
1st Joe Bachmann (PA) DEC Kaiyon Mckinney (OH), 4-2 SV
3rd Louie Gill (PA) DEC Gunner Andrick (WV), 5-2
5th Chase Van hoven (VA) DEC Melvin Miller (PA), 4-2
70 LBS
1st Vince Bouzakis (FL) F Joey Canova (NJ), 1:06
3rd Bo Bassett (PA) DEC Nathan Desmond (PA), 5-0
5th Evan Boblits (MD) DEC Jackson Blum (MI), 6-0
75 LBS
1st Tahir Parkins (PA) DEC Ryan Bennett (OH), 7-3
3rd Kollin Rath (PA) DEC Jaxon Joy (OH), 4-0
5th Anthony Knox (NJ) FOR Drew Gorman (GA)
80 LBS
1st Cash Raymond (MN) F Carter Freeman (IA), 2:31
3rd Tucker Stangel (IA) DEC Noah Nininger (VA), 7-0
5th Joseph Morris (SC) MD James Sloan (NJ), 15-1
85 LBS
1st Pj Duke (NY) F Eli Carr (PA), 2:19
3rd Devon Magro (PA) MD Christopher Mance (GA), 10-2
5th Brokton Borelli (CA) DEC Jacob Grzybek (PA), 9-4
90 LBS
1st Cooper Moore (MO) DEC John Drapaniotis (NY), 5-0
3rd Tyler Hood (VA) DEC Wyatt Howard (TN), 8-2
5th Aidan Armbrust (VA) DEC Alex Reyes (NJ), 9-2
95 LBS
1st William Henckel (CT) F Evan Wingrove (GA), 2:57
3rd Carter Davis (PA) DEC Jp Hangey (NJ), 8-2
5th Azrael Simpson (NC) DEC Lorenzo Alston (NC), 7-0
105 LBS
1st Jude Correa (NH) F Luke James (OH), 3:42
3rd Adam Waters (PA) F Aidan Squier (CT), 1:44
5th Keegan Sell (OH) FOR Owen Mcmullen (PA)
HWT LBS
1st Benjamin Shue (NJ) F Isaac Martin (WV), 1:49
3rd Joshua Gregory (NC) DEC Chase Brawley (MI), 6-0
5th Mason Pollack (NY) FOR Hunter Testa (NC)
45 LBS
1st Eli Dowdy (VA) MD Jaxon Sanchez (CA), 11-0
3rd Caden Emes (NJ) DEC Jake Austin (FL), 7-2
5th Vince Von bernewitz (VA) MD Duke Dowdy (VA), 12-0
50 LBS
1st Fred Bachmann (PA) MD Graydon Martin (VA), 11-1
3rd Jacob Belcher (TN) DEC Benjamin Proper (VA), 5-0
5th Ethan Valdisera (MD) F Skiles Burkhead (VA), 1:38
55 LBS
1st Matthew Oneill (PA) DEC Sean Kenny (NJ), 2-0
3rd Landan Riddell (NJ) DEC Joseph Pellicci (CT), 4-0
5th Bryson Cash (VA) FOR Noah Junkins (FL)
60 LBS
1st Keegan Bassett (PA) MD Elijah Herring (TN), 12-0
3rd Tyler Yildiz (NJ) DEC Conner Whitely (OH), 5-0
5th David "cowboy" Payton (GA) FOR Logan Sell (OH)
HWT LBS
1st Tony Preolitti (WV) DEC Olin Neuville (WI), 4-2 SV
3rd Matthew Sutton (NJ) F Mark Evans (SC), 0:48
5th Ty Valenzuela (GA) DEC Carson Worrick (NC), 9-6